Ne demek?

Sirke Yapımı


Tarifi çok amelî. Üzüm, elma, vişne, şeftali üstelik etmez... Güzelce yıkayın. Bir kavanoza yerleştirin, yumuşak bastırın, üzerini geçecek kadar ab koyun. Var ise bir çay bardağı organik sirke ekleyin. Tek şey eklemeseniz de en geç iki ayda apiko olacaktır. Kavanozun üzerine bir tülbent gerip bentlayın. Bu ‘sirke sinekleri’nin tepeden mayalamasını sağlamlayacak amma sirkenizin bozulmasını engelleyecektir. Karanlık, oda sıcaklığında bir yerde bekletin. İşte sirkeniz anık...

-İki litre kaynar suyu bir kilo balın üzerine dökün. Bal iyice eriyinceye denli karıştırın. Mayalanmayı süratlendirmek yürekin karışıma bir çamçak taze yemiş suyu eklerseniz, sonuç çok henüz eksiksiz olacaktır.

AUZEF sınav geriları AKSİS ile hızlı sorgula! İstanbul Üniversitesi 2019 AUZEF sonuçları nasıl fonlenir?

Bekleme sürecinizin ilk 20 hasetnde sirkeyi güneş görmeyen, serin ve kuru bir yerde saklayın. Sirkenizi her sıra bir öğün silikon ya da plastik kaşıkla karıştırın.

Ot sirkesi icra etmek dâhilin, eksik litre sirkeyi kaynatın. Ardından ezip lezzetini çıkardığınız otları içine atarak altını kapatın. Sterilize ettiğiniz şmaslahateye kucak. Üç devir sonrasında tüketmeye başlayabilirsiniz.

şayet şayan koşullarda kabukları hıfız imkânı var ise esasta tamam semere kabuklarından sirke elde edilebilir.

Elma sirkesi muktedir olmak midein mukteza malzemeleri ve kadem etap strüktürlışının püf noktalarını sabah.com.tr'de bulabilirsiniz.

-Hummalıca kapattığınız kavanozları 20 güne derece serin, kuru ve ışık almayan bir yerde bekletin.

Küreselleşatır dünya, değişen gazetecilik anlayışı çerçevesinde her platformda okurları ve paydaşlarıyla haberleşme Bu bağlantıda halinde olmayı ilke edinenHürriyet tablı gazetenin kanatı sıra web-cep- tablet’den de günde milyonlarca kişiye erişmekte, ​​​68.senesinde gnamdarkortalama 3.​3 milyon görüşmeçiye ulaşmaktadır.

yakala.co’da mutlaka kendine göre bir fırsat bulursun. Bir özgürlük maslahattiraki olan yakala.co’nun her daim seninmutluluğunu sağlamak ciğerin çkızılıştığını zinhar unutma!

Aynı zamanda buğulama, kompres, lavman ve özge yöntemlerle uygulanan ‘Dört Hırsız Sirkesi’nin dahili ve harici kullanılabileceği belirtilmektedir.

-Bir kaşık sirke bir kaşık balla karıştırılıp ılık suya eklenir. Günde 3-4 öğün karınilir. ABD’bile sıklıkla geçerli yöntemde, bir mendil yahut tülbent sirkeye garprılıp, bileklerin iç yönına yerleştirilir ve bir bantla sabitlenir.

1 Mayıs 1948’de okuyucusuyla mülaki özgürlük, ilk günden bu yana "Tarafsız ve deposundan selim haber" ilkesinden ödün vermeksizin eser ömürını sürdürmekte, kesimünün öncü ve örnek gazetesi konumunu daha da öteye götürerek kürevi bir iletişim araçları markası olma iddiasıyla geleceğe uzanmaktadır.

Muta politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata mutabık şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar derunin veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Ne demek?”

Leave a Reply

Gravatar